Dilek Bektaş Esenler

Hizmet sektöründeki başarılı kariyerimi güzel bir noktada bırakarak, hayalimdeki yaşamı yaratmak için ailemle beraber, 2015’te İstanbul’dan Bodrum’a yerleştim.

25 yıllık kurumsal çalışma hayatımda müşterim olan yüzlerce orta ve büyük ölçekli şirketi; ekiplerimle beraber, hedeflerimize doğru yönetmiştim. Bu yolda, değerlerimden ödün vermeden ve sistemli çalışmalarım sayesinde hizmet sektöründe zor bulunan %98’lik bir müşteri bağlılığını sağlamıştım.

Bodrum’daki yeni kariyerimi, bu profesyonel tecrübelerimi ve değerli network bağlantılarımı en iyi şekilde değerlendirebileceğim Gayrimenkul Danışmanlığı alanında devam ettirmeye karar verince bugüne kadar yaptığım her işte olduğu gibi kendimi %100 bu işe adadım. Önce yurt içinde ve yurt dışında gerekli eğitimleri aldım.. Gayrimenkul Danışmanı ve Mortgage Broker sertifikasyonlarımı başarıyla tamamladım.

Devamında, iş disiplinim, müşteri ve projeyi iyi analiz etme yeteneğim, iş geliştirme kabiliyetim ve yüksek sorumluluk duygum kısa zamanda emlak piyasasında da  fark yaratmamı ve başarıya ulaşmamı sağladı.

Bu yetenek ve deneyimlerimi artık seçkin müşterilerime sunmaktan gurur duyuyorum.

AMACIM;

Müşterilerimin, hayat boyu gayrimenkul & yatırımlarını emanet ettikleri ve herkesten çok güvendikleri yatırım & gayrimenkul danışmanı olmak. Onların hayallerine giden yolun emin adımlarla inşaasına, etkin sonuçlar elde ederek yardımcı olmak.

NEDEN BEN?

 • Mevcut hali değil, potansiyeli görebilirim. Kutunun dışında düşünerek, iş geliştirme yapar daha efektif proje oluştururum.
 • Sahip olduğum değerlerim, inanç, dürüstlük, empati, insana değer verme, başarılı olma  benim en kıymetlilerimdir. İşimde de  bu değerlerle yol alır ve bu doğrultuda severek çalışırım.
 • Sizi dinler, ihtiyaçlarınızı anlar ve önceliklerinizi belirleyip bu bilgiler ışığında sizin yatırımlarınızı yönetirim.
 • Piyasada koşullarını ve yatırımları en doğru şekilde okuyarak sizin adınıza  en doğru alışverişi, en iyi fiyata en doğru zamanda sağlarım.
 • Kendimi daima ölçülebilir tutar, hep daha iyi hedefleri kovalarım;
  • Gayrimenkullerin satışları  piyasaya çıkış  fiyatlarının ortalama%10-15altında sonuçlanırken, gerçekleşen  satışlarımda  piyasaya çıkış rakamının  %3,69 altında finalize olmuştur

Genelde yetkisi alınan portföylerin satışa dönüş oran ortalaması %20 iken, şu ana kadar benim satış oranım ise %85 dir.

 • Satın alma ve ya satış dahil tüm yatırım konularında yalnızca kendi danışman grubumuz değil rakip firma ve diğer gruplarla da iletişim halinde tüm kanalları dahil ederek servis veririm. Böylece Pazara hakim olup sonuca gitmek kolay ve hızlı olur.
  • Sürekli piyasa ve iş bilgisi know how’ımı geliştiririm. Bu konuda yurt içi yurtdışı eğitim ve seminerlere katılır kendimi geliştiririm.
  • Elimden gelenin en iyisini yapma hırsı ve başarma duygusuyla çalışırım. Hiç durmadan ne aşamadayım daha iyi nasıl yapılabilirim diye sorgularım.
 • Daima disiplinli, dürüst  ve sonuç odaklı  çalışmalarım  müşterilerimin bağlılığını ve güvenini kazandırır. Artan ve sürekliliği olan iş ve başarıyı da beraberinde getirir.

Sevgi ve Saygılarımla;

Dilek Bektaş Esenler

imza